מה הסוד של המתחרה המצליח שלך?

תוכן עניינים

הפוסט הבא מיועד לבעלי עסקים ולאנשי שיווק בחברות: קראו זאת בעיון. לא תתחרטו.

בשנים האחרונות האינטרנט הפך לערוץ שיווק מרכזי ברוב התחומים, ואף חברות יחסי ציבור החלו לעבוד עם חברות קידום אתרים. הסיבה העיקרית לכך היא שמרבית העסקים והחברות שונות הבינו את חשיבות השיווק האינטרנטי, והם לא חוסכים במאמץ לקדם את עצמם.

הנוסחה פשוטה מאוד: אם העסק שלך לא נמצא בחיפוש בגוגל, מי שנהנה מכך הוא המתחרה שלך – שאתר האינטרנט שלו מקודם בגוגל. יש לו יתרון עצום בכך שהלקוחות שמחפשים בגוגל את אותו שירות ו/או מוצר מסוים מגיעים ישירות לאתר שלו ופונים אליו.

יתכן שפרסמת במגזינים שונים, ואף שרפת הרבה כסף על פרסום בתחנות רדיו. אך אינך יודע עדיין כי כמות הלקוחות שנחשפים לפרסומך במנועי החיפוש גדולה בהרבה. האם לא היית רוצה שהלקוחות יגיעו אליך?

על מנת להמחיש זאת עבורך, נסקור בפוסט הזה מספר תחומי עסקים, ואז תוכל להפנים עד כמה שיווק באינטרנט הוא הכרחי “ברוב התחומים”, ולאיזה מקום גבוה תוכל להביא את העסק שלך אם רק תקדם אותו נכון.

ענף האזעקות לבית ורכב כדוגמה:

איפה תקבלו חשיפה כזאת? בתמונה שלפניכם מוצג דף נתונים של כלי מחקר מילות מפתח של גוגל (בדף זה מקלידים ביטוי מסוים, ומקבלים את כמות החיפושים החודשיים שיש לאותו ביטוי).

במידה ואתם חברת אזעקות, לדוגמה, תוכלו לראות בתמונה שיותר מ – 10,000 לקוחות פוטנציאליים מחפשים בגוגל את השירות שאתם מציעים מדי חודש. הכמות הזאת מתייחסת רק לארבעה ביטויים – כמובן שיש עוד עשרות ביטויים בתחום הזה, ועוד היד נטויה.

כמה פליירים, לדעתכם, הייתם צריכים לחלק על מנת להגיע לכמות כזאת של לקוחות פוטנציאליים? אתם עדיין מתלבטים איפה כדאי להשקיע?

צילום מסך מאתר גוגל
צילום מסך מכלי מחקר מילות מפתח של גוגל

 

האם ההשקעה במנועי החיפוש כדאית?

מן הסתם אתם מתארים לעצמכם כמה הייתם צריכים לשלם לחברות יחסי ציבור, על מנת שכמות עצומה כזו של אזרחים יקראו את הפוסט שלכם באחד האתרים הגדולים, שגם אז – יתכן שלא תגיעו לאנשים הנכונים המחפשים את ענף האזעקות, שלא לדבר על זמן החשיפה באתר. לאחר כמה שעות, הכתבה כבר תעלם מהדף הראשי. גם פרסום ברדיו יעלה לכם הון עתק, ולא ייתן לכם את התמורה השווה לעומת מה שתקבלו מקידום בגוגל.

דוגמא נוספת: ענף המצלמות לבית

יותר מ20,000 חיפושים של הלקוחות שלכם בשני ביטויים בלבד, וככה זה בכל חודש.

צילום מסך מכלי מחקר מילים של גוגל בענף מצלמות
צילום מסך מכלי מחקר מילים של גוגל – סטטיסטיקת חיפושים לענף מצלמות

על פי התוצאות בטבלה נראה כי בשנת 2015 שיווק באינטרנט הוא הכלי היעיל ביותר לגיוס לקוחות חדשים (לידים איכותיים).

זהירות – חאפרים

בדרך כלל, לפני בחירת חברה לקידום אתרים, עושים הלקוחות סקר שוק.

כשאתם עורכים סקר שוק, אל תסתכלו רק על המחיר שמציעה החברה. קודם כל בדקו אם החברה מקצועית, ואם היא באמת תעשה לכם את מה שהיא מבטיחה.

זיכרו כי אם נפלתם על חברה לא מקצועית, אתם עלולים לשלם על כך מחיר כבד. עבודת שיווק לא מקצועית לא תקדם את האתר שלכם, ואתם תזרקו את ה800 ש”ח בחודש לפח, במקרה הטוב.

במקרה הגרוע, האתר שלכם יקבל עונש ממנוע החיפוש, ואז גם למקצוענים יהיה מאד קשה להחזיר את האתר לתוצאות החיפוש הראשוניות.

ישנן חברות חדשות שצצו לאחרונה, המוכנות לקדם אתרים ולהתחייב לתוצאות, וכל זה במחירים נמוכים כמו 800 ש”ח לחודש. אל תתפתו! זיכרו כי קידום ושיווק ב800 ש”ח פשוט לא קיים, ובטח לא באינטרנט.

ליצירת קשר והצעת מחיר אנא מלאו פרטים הבאים:

 

5/5
מאמרים נוספים

חברת לידים

חברת לידים/כשעובדים עם חברת לידים בשיטת ‘שיווק מבוסס תוצאות’…לאילו תוצאות

רכישת לידים

רכישת לידים: איך מזהים סוכנות שיווק שמייצרת לידים איכותים לרכישה

השאירו פרטים

ליצירת קשר עם חברת בי פירסט

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר שירותי דיוור ישיר